WIELKA KAMPANIA ŻYCIA - AVON KONTRA RAK PIERSI

 

W roku 2013 Avon Cosmetics Polska obchodzi szczególnie ważną rocznicę. W marcu mija 15 lat od momentu, kiedy firma zaczęła prowadzić Wielką Kampanię Życia - Avon Kontra Rak Piersi, włączając się tym samym w światową krucjatę Avonu przeciw rakowi piersi, której celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna, i że one same powinny zadbać o swoje zdrowie.

Avon zbiera fundusze na realizację Kampanii poprzez sprzedaż produktów z różową wstążeczką - srebrnych i złotych broszek, szminek oraz długopisów. Realizuje również specjalne akcje i projekty mające na celu zarówno finansowe wsparcie Kampanii, jak również działania w zakresie edukacji i profilaktyki raka piersi. Warto przypomnieć tutaj dwukrotnie organizowane bale charytatywne, Dni Otwarte (w tym dwie edycje z badaniami piersi), Marsze Nadziei, szkolenia dla pielęgniarek, imprezy integracyjno-edukacyjne, Koncert Charytatywny „Zwiążmy się w Nadziei", Day of Commitment - Światowy Dzień Avonu oraz program Różowa Wstążeczka.

W organizowaniu projektów oraz imprez specjalnych Wielką Kampanię Życia Avon Kontra Rak Piersi wspierają partnerzy zaangażowani w walkę z rakiem piersi. Od początku Avon ściśle współpracował z Federacją Kobiet po Mastektomii „Amazonki" (od 2001 r. z Warszawskim Klubem Amazonek), w latach 1998-2001 z fundacją Project HOPE Polska; od roku 2001 Kampanię wspiera Polski Komitet Zwalczania Raka. W projekt Różowa Wstążeczka zaangażowane są - Kancelaria Prezydenta RP, Warszawski Klub Amazonek, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu, Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej. W roku bieżącym do akcji włączył się także Sanepid oraz Ministerstwo Zdrowia.

 

 

 

 

 

Wszystkie zdjęcia, znaki towarowe zostały użyte tylko w celach informacyjnych i należą do ich właściciela firmy AVON